Piknik na Torach w Duszatynie

Gmina Komańcza od wielu lat nosi miano Bramy Bieszczad. Jednak to zaszczytne określenie niesie dzisiaj ze sobą negatywne przesłanie. Oznacza bowiem dla nas mieszkańców, że turysta zainteresowany Bieszczadami nie zwalnia i nie zatrzymuje się jak dawniej w naszej gminie, ale pędzi dalej do Cisnej, Wetliny… Poza uciążliwym ruchem samochodowym dla mieszkańców gminy Komańcza nie ma z tego tytułu żadnych korzyści!
Wespół z organizacjami pozarządowymi chcemy to zdmienić. Mamy zamiar przywrócić ruch kolejki wąskotorowej na odcinku Rzepedź-Duszatyn, urządzić trasy dla drezyn rowerowych w dalszym biegu tego torowiska oraz wyznaczyć trasy rowerowe i urządzić parkingi.
Całe przedwsięwzięcie wymaga ogromnych nakładów finansowych, których gmina nie będzie nigdy w stanie samodzielnie  udźwignąć. Dlatego od kilku miesięcy zabiegamy o fundusze i dotacje u władz wyższego szczebla. Wszędzie nasza inicjatywa spotyka się z ogromnym, pozytywnym zainteresowaniem. Są już pierwsze wymierne korzyści z tych spotkań i będą kolejne!


Trzeba jednak pamiętać, że to my jesteśmy gospodarzami na naszym terenie. Musimy to pokazać! Dlatego zapraszamy wszystkich dorosłych i dzieci na Piknik na Torach w dniu 13 kwietnia 2019 r. Start o godzinie 10.00. W czasie tego wydarzenia dzieci będą miały okazję wziąć udział w specjalnie dla nich przygotowanym Triatlonie. Dla uczetników biegu, strzelających z łuku i kierowców drezyn rowerowych czekają fantastyczne nagrody: drony, tablety i roboty Clementoni oraz nagrody pocieszenia: pendrive, smycze i koszulki. Rodzice w tym czasie będą mogli wziąć udział w akcji sprzątania i odkrzaczania torów BKL. Dla zmęczonych będzie czekało ognisko i gorąca strawa. Piknik kończymy o 16.00.


Zapraszamy wszystkich do przybycia. Im nas będzie więcej, tym życzliwiej będą na nas spoglądać obserwatorzy, którzy zdecydują o przyznaniu środków finansowych na realizację naszego pomysłu.